Trendy v interiéru i bydlení pro rok 2018


Stejně jako se mění móda oblékání, mění se i móda bydlení. Nejčastější změny jsou v textiliích, nábytku, technice, ale i v celkovém designu bydlení. V historii se vždy po nějaké době vše opakuje, a to jak styly, tak i barvy. Jak to všechno bude vypadat v roce 2018? Tak to se dozvíte v dnešním článku.

Návrat k přírodě

Rok 2018 se nese v přírodním zeleném duchu. Barvou tohoto roku je právě svěží zelená. Vrací se také květinové vzory na polštářích, čalounění, ubrusech i závěsech. Zelená barva bude skvěle vypadat také na stěnách či různých doplňcích. V módě jsou také tapety s motivem palem i džungle. V kuchyni se skvěle budou vyjímat bylinky v květináčích a fenoménem jsou zavěšené rostliny s kořeny obalenými mechem – takzvané Kokedama.

Modrá, oranžová i rezavá

Kromě zeleného interiéru uspějete také s barvou oranžovou a rezavou připomínající vyprahlou půdu. K zelené barvě se skvěle hodí bronzová. Harmonické kombinace rozbijte modrou barvou. Módním odstínem je azurová, tmavá modř i mentolová.

Skandinávský nábytek a geometrické tvary

Poslední léta jsou udávaná ve skandinávském stylu i designu. A ne jinak je tomu i letos. Nic Skandinávií nezkazíte, pokud si v tomto duchu zařídíte celý interiér, ale hodí se také jen dílčí kusy nábytku. Čím dál častěji jsou k vidění geometrické tvary – koberce, nádobí i textilie v kuchyni. Hravosti se meze nekladou.