Sezení tak trochu jinak


Už vás přestal bavit klasický sedací nábytek a hledáte něco nového, co by se hodilo do vašeho interiéru a přesto by to bylo pohodlné? Trh nabízí velké množství křesel, židlí i pohovek. Výběr je opravdu široký, ale v podstatě pořád stejný.

Pokud chcete do své domácnosti originální kousek, vyzkoušejte bean bag neboli sedací pytel. Pytel na sezení je vlastně polštář naplněný polystyrenovými kuličkami a lze ho využít v obýváku, ložnici i dětském pokoji. Prostě všude tam, kde chcete v klidu ležet, nebo sedět a odpočívat. Velikosti sedacích vaků se liší podle toho, k jakému účelu si ho kupujete a také pro koho. Někomu vyhovuje větší velikost, dětem zase o něco menší. Teď pro vás máme pár tipů, jak správně tento sedací pytel vybrat.

 potahové_latky

Jak už jsme psali, vnitřní část sedací vaku tvoří polystyrenové kuličky, tedy drobné několikamilimetrové kuličky z expandovaného a tvrdého polystyrenu. Čím větší počet kuliček je, tím méně se při používání slehávají, což znamená, že zmenšují svůj objem. A proto nedochází k tomu, že byste museli po nějaké době kuličky do vaku například dosypávat, nebo kupovat nový sedací pytel. Vzhledem k různým cenám těchto vaků na trhu je hustota náplně v sedacím vaku hlavním kritériem při nákupu. Vnější obaly jsou pak vyrobeny z různého materiálu a tvoří je různé potahové látky jako je kůže, bavlna, nylon a podobně. Potahovou látku si vyberte podle toho, která se vám líbí a hodí se nejvíce k vašemu interiéru. Je ale důležité brát zřetel na to, že sedací vak je neustále v kontaktu s podlahou a tím dochází k jeho většímu opotřebení než u ostatního sedacího nábytku a je náchylnější k zašpinění. Proto je vhodné, aby byla potahová látka omyvatelná. Můžete také zvolit variantu, kde se dá vnější část vaku sundat a potahovou látku tak lehce vyprat v pračce. Kuličky pak jsou v takzvaném vnitřním ochranném obalu, což je vhodné také pokud by došlo k poškození vnějšího obalu. Kuličky by tak neunikaly z obalu přímo na zem.

Ať už zvolíte jakýkoliv tvar i typ sedacího vaku, doufáme, že vám bude dlouho a příjemně sloužit ve vašem interiéru. Přejeme příjemné posezení i poležení.

Štítky: