Ocet v domácnosti jako největší pomocník. Prozraďme si, s čím pomůže


Málokterá hospodyňka si uvědomuje, jaké skvělé pomocníky má ve své kuchyni. Zatímco většina žen při uklízení sáhne po chemických saponátech a jiných, zbytečně předražených prostředcích z drogerií, minimum hospodyněk moc dobře ví, že ty největší pomocníky ukrývají doma v kredenci. Například takový citron je skvělým pomocníkem a bojovníkem proti vodnímu kameni ukrývajícímu se v rychlovarných konvicích. A kromě citronu je skvělým pomocníkem také ocet, kterého můžete využít ve vícero případech.

Ocet jako takový používáme nejčastěji do zálivek nebo do salátů. Je to však tekutina, která dokáže zázraky a kterou oceníme mít při ruce během uklízení. Pojďme si říct, co takový ocet všechno dokáže!

Ocet leští okna

Ocet je skvělým pomocníkem ve chvíli, kdy jste se rozhodli pustit se do umývání oken. Pokud toužíte po krásně vyleštěných oknech, v nichž se budete dokonce vidět, doporučujeme si udělat roztok. Ten bude složen z vody a octa. Poté jen nastříkejte roztok na okna a setřete vhodnou utěrkou. Lesklejší okna jste snad ještě neviděli! Octový roztok se také používání při umývání psů. Polévá se jím tělo psa kromě hlavy, jeho srst je pak také krásně lesklá.

Ocet jako. Bojovník proti vodnímu kamenu

Ocet je mimo jiné i skvělým bojovníkem proti vodnímu kameni. Ať už se vám usadil vodní kámen v rychlovarné konvici, na sprchové hlavici nebo na kuchyňské baterii, v každém případě vám s tímto vodním kamenem zkrátka pomůže a uleví od něj.

Ocet pomocníkem při bodnutí včelou

V létě chodíme často bosí, proto se může stát, že nás třeba píchne vosa nebo včela. V každém případě je to bolestivá záležitost, která může opuchnout. A aby se opuchnutí předcházelo, doporučujeme si na místo, kde vás včela či vosa bodla, přiložit vatový tamponek nasáknutý octem. Ocet vytáhne z rány vše, co může způsobit opuchnutí.