Kvalitní kancelářská židle stojí za to


Ať už u  jídla,  při  práci nebo při odpočinku, sezením na židli strávíme velkou část dne. Důležité je dbát na jedno. Při výběru židle je důležitý nejen vzhled, ale také to, zda je pohodlná a dobře se nám na ni sedí. Optimální rozměry židle se samozřejmě odvíjí od výšky a váhy uživatele.  Obecně by však židle měla splňovat tato kritéria. Výška sedáku by měla být o něco menší než délka nohy ke kolenu. Hloubka sedadla by měla být taková, aby po úplném opření a položení chodidel plnou plochou na zemi zůstala mezera mezi částí nohy pod kolenem a hranou sedadla. Šířka sedáku by měla být taková, aby byl při sezení z každé strany bezpečný prostor, tzn. Alespoň o několik centimetrů širší než pánev.

luxusni-kancelarsky-nabytek-sedus-temptation-prime-04Obecně  lze  říct,  že materiál není tak důležitý, jako kvalita provedení. Zásadní pro výběr židle je, aby byla páteř vždy v přirozeném tvaru. Židle z masivu mají přirozeně větší životnost. Funkcí opěradel pro ruce je především zvýšit komfort uživatele. Pomáhají jak při usazování, tak při vstávání a zvyšují bezpečnost. Opěradla by měla být ve výšce cca 3 cm výš než loket.

Vždy je nutno se ptát, kam je židle určená. Židle určená do domácnosti by měla být vždy pohodlnější než kavárenská. Kancelářská židle by měla splňovat náročnější požadavky. Kancelářská židle má stabilní a pevnou základnu, nejlépe pětiramenné podnože s kolečky, které poskytují větší možnosti nastavení. Dražší modely disponují nastavitelnou bederní opěrkou, nastavitelnými podpěrkami rukou a opěrkou hlavy. Nastavitelná výška pomocí plynového pístu je dnes již samozřejmostí. Pokud uživatel tráví podstatnou část pracovní doby vsedě, je anatomicky tvarové kancelářské křeslo investicí, která se jistě vyplatí.

Židle pro děti se vybírají podle jejich věku. Pro malé děti jsou vhodné dětské židle na kolečkách umístěnými na pěti ramenech a tím stabilní a mobilní. Pro odrostlejší děti, které tráví více čas u stolu při učení, počítače nebo knihy, se už hodí židle kancelářská a to taková, která je kvalitní a zajistí, aby se  dítěti  nedeformovala  záda. To znamená židle s nastavitelnou výškou, s anatomickou zádovou opěrkou a s nastavitelnými loketními opěrkami umístěnými spíše vzadu tak, aby nepřekážely dítěti ve psaní.

Štítky: ,