Jak na venkovský styl ve vaší kuchyni?


Máte rádi vůni starých časů a moderní kuchyně vám připadají neosobní a chladné? Poradíme vám jak do vaší kuchyně vnést ten správný nádech venkovského stylu.

Venkovský styl v kuchyni

Venkovský styl v kuchyni

Kuchyně ve venkovském stylu se většinou vyznačují tím, že nejsou spojeny s obývacím pokojem, jako je to u kuchyní v moderním stylu, ale pouze s jídelnou. Typické jsou pro něj pastelové barvy od béžové, přes pískovou až po hnědou a přírodní materiály. Samozřejmě nesmíme zapomenout i na stále oblíbenou bílou barvu.

Chceme-li do kuchyně ve venkovském stylu vdechnout hřejivé prostředí, použijeme kombinací světlých tónů jako je růžová, levandulová, tyrkysová a modrá.

Venkovské styly

Lámete si hlavu jaký venkovský styl vybrat? Ano, slyšíte správně, venkovských stylů, které můžete pořídit do vaší kuchyně je víc. Ale my vám teď poradíme, z jakých stylů si lze vybrat.

Záleží především na tom, jakými barvami osvěžíte prostor své kuchyně. Pokud dáte přednost barvě levandule, bleděmodré, olivově zelené a šedé přiblížíte se stylu Francouzské Provence.

Přidáním květinových vzorů, růžové, cihlově červené, bordó a zelené zase staré známé Anglii. A v neposlední řadě je zde styl Středomoří, které se vyznačuje citronově žlutou,sytě modrou a tyrkysovou barvou a vzdušná Skandinávie, kde nesmí chybět doplňky v barvě bílé s kombinací tmavě modré a červené.

Styly jsme si popsaly výše ale jaký vybrat nábytek?

Základem je masivní dřevo, kámen a keramika. U tohoto stylu vůbec nevadí, pokud budete mít nábytek různého stáří a druhu. O to jedinečněji bude vaše kuchyně vypadat. Především vše nechte v původním stavu. Výborně se vám sem hodí otevřené poličky, skříňky, dřevěné stoly, staré židle a pokud někde narazíte na starou kredenc, tak máte vyhráno.

Venkovský styl pomáhají dotvářet i doplňky a dekorace

Na dekorování jsou nejvhodnější textilie z hrubších tkanin a lněné látky. Výborně se sem hodí textilie se vzory květin, proužků a kostek. Takto dekorované textilie na prostíráních či utěrkách ještě více umocní tento styl ve vaší kuchyni.

obrazek-venkovsky-styl-2

U doplňků platí nepsané pravidlo, čím starší tím lepší. Vítaná je starožitná keramika, kameninové a smaltované nádoby. A pokud někde chybí ouško nebo je vidět trhlinka, není to vůbec na škodu. Vyzdvihněte staré hmoždíře a zavěste nádobí na stěnu. Tak bude efekt ve vaší kuchyně dokonalý.

Pomyslnou tečkou jsou bylinky v květináčích umístěné na oknech, ovoce poskládané v mísách a nesmějí zde chybět ani čerstvé nebo usušené květiny. Chybu neuděláte ani když zavěsíte na stěnu cibulový nebo česnekový cop.

Lámete si hlavu nad spotřebiči?

Tak nemusíte. V současnosti je na trhu velké množství výrobců, kteří nabízejí výrobky v designu, který se dá začlenit i do venkovského stylu. Mezi těmito retro spotřebiči najdete i skvosty v podobě odsavačů par, sporáků a lednic. Stačí se jen rozhodnout, který bude pro vás ten pravý.

obrazek-venkovsky-styl-3Hlavní body na co nezapomenout při tvoření venkovského stylu

  1. Otevřené police.
  2. Prostor pro vaření – retro spotřebiče.
  3. Podlaha – klasická dřevěná podlaha, nebo vinylová podlaha s imitací dřeva.
  4. Kuchyňská linka – do venkovského stylu se výborně hodí linky z masivního dřeva nebo vinylové desky s imitací dřeva.
  5. Keramický dřez – hluboký keramický dřez je jedním z nejdůležitějších prvků.
  6. Velký stůl.
  7. Doplňky – osvětlení, výběr textilií, nádobí, květináče s bylinkami, sušené květy.

A teď už se pusťte do proměny vaší kuchyně v pravém venkovském stylu.