Zahradní nábytek pro Vaši pohodu


Každý si  rád  dopřeje  chvilku pro sebe, kdy hodí všechny starosti za hlavu a jen relaxuje. Skvělým prostředím na odpočinek s přáteli je zahrada.

V letním období nejvíce času trávíme na zahradě. Zahradní nábytek disponuje širokým sortimentem a růzností jednotlivých prvků. Ať už v ekonomicky výhodných sadách nebo samostatně se dají  vybrat oválné, kulaté či obdélníkové stoly, židle a křesla,  kempinkové sety či lehátka, ale také větší lavice nebo dokonce zahradní sprchu, houpačku, houpací sítě a spoustu dalších dekoračních prvků do zahrady.

Zahradní nábytek by měl být vhodně tvarovaný, aby bylo posezení pohodlné. Také by měl být dobře uskladnitelný, jedná-li se o menší solitéry, které se nebudou přes zimu nechávat venku. Není třeba se bát investovat do kvalitního zahradního nábytku, který by měl mít dlouhou životnost. Třeba exotické dřevo meranti červenohnědé barvy pochází z jihovýchodní Asie. Je vyhledávané především kvůli dobré opracovatelnosti, odolnosti, tvrdosti a originálnímu dekorativnímu vzhledu. Zahradní nábytek vyrobený z  meranti  vyniká svou vysokou odolností proti nepříznivým povětrnostním vlivům a vlhkost, je tvarově stálejší a přitom má výraznější a jedinečnou povrchovou strukturu a přírodní kresbu. Pro milovníky grilování, přípravy jídla či koktejlů na zahradě je určen dřevěný bar. Takovýto jistě obohatí každou zahradu nebo terasu svým zajímavým designem. Nápoje nebo pokrmy se dají připravovat na desce baru, jejíž část je odnímatelná. Spodní část baru nabízí otvory pro lahve a různý inventář.

ratanový nábytek

Plastový zahradní nábytek představuje finančně dostupné řešení při zařizování zahrady. V kolekci plastového zahradního nábytku lze najít vše od židlí, stolů, laviček atd. v barevném provedení. Plastový nábytek je vyrobený ze tvrzeného plastu, takže je stabilní a relativně bezpečný.

Campingový nábytek je praktický nejen na kempování, ale také na zahrádku či balkon. Jednotlivé kusy nábytku lze snadno složit a nábytek tak nezabere příliš mnoho místa. Campingový nábytek má lehkou kovovou konstrukci a je praktický.

Zahradní houpačku nebo houpací síť ocení zejména děti. Houpačka je vhodná nejen k zábavě, ale i k relaxaci. Pohodlí sezení zvyšuje měkké polstrování, které lze k nábytku snadno přichytit. Potahy polstrů jsou snímatelné.

Zahradní nábytek lze pořídit z mnoha materiálů a jejich kombinací. Pokud se nábytek ukrývá před deštěm, není materiálová  skladba  důležitá, opačném případě je klíčová. Při plánování zahrady  by se mělo myslet  na to, zda se uživatel  bude  schovávat do chladivého stínu nebo vystavovat sluníčku.

Štítky: , , ,

Comments & Responses

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *