Chcete si pořídit papouška do domácnosti? Prozradíme pro i proti nejčastěji chovaných druhů


Když si chcete pořídit domácího mazlíčka, ale o kočku ani o pejska nemáte zájem, pak se vyplatí investovat do okřídlených mazlíčků, a to do papoušků. Papoušci jsou v současné době velice oblíbení na chov, přináší do domu trochu exotiky a živosti. Nároční nejsou – tedy samozřejmě jak který druhý. Na druhou stranu se s nimi člověk nikdy nenudí. Pokud si taky chcete pořídit papouška do domácnosti, přinášíme vám pro a proti těch nejčastěji chovaných druhů u nás.

Papoušci jsou bezesporu oblíbená stvoření, která jsou velice pozoruhodná. Mohou se naučit mluvit, což je to hlavní lákadlo, proč si je lidé pořizují. Jenže ne všechny druhy se hodí do domácností. Pokud si chcete pořídit papouška do domácnosti, vybrali jsme ty, které se do domácnosti, a zmíníme jejich pro a proti.

Andulky

Velice oblíbeným a hojně chovaným papouškem je andulka čili papoušek vlnkovaný. Jednoznačným pro je to, že jim stačí menší ptačí klec, nemusíte se stavět s velkou venkovní voliérou (věděli jste, že i ptačí klec si můžete postavit z hliníkových profilů ze stavebnice Aluhobby?). Také se dobře ochočí a kromě toho se naučí i mluvit. Navíc je nenáročná a levná. Pro mnohé lidi může být velkým proti to, že je až moc obyčejná.

Korela šedá

Další hojně chovaným papouškem je korela šedá. K jejím pro patří například to, že jí stačí klec střední velikosti, taky se naučí docela slušně mluvit, mimo jiné je nenáročná a taktéž poměrně levná. Nevýhodou je však to, že se řadí k hlučnějším druhům papoušků. Spíš píská.

Amazoňani

Velice často se chovají také amazoňani, kteří jsou velice chytří, zábavní, mimo jiné i komunikativní ptáci. K nevýhodám ale patří to, že jsou náročnější na chov. Pro začátečníky nejsou vhodní. Díky silnému zobáku mohou leccos poškodit, jsou dražší a často nevydají ani hlásku (chápejte – nenaučí se mluvit).