Barvami roku 2016 jsou pastelové odstíny


Pokud chcete, aby byl váš interiér moderní i v roce 2016, pak se zaměřte na nábytek i různý bytový textil v odstínu modré v kombinaci s růžovou, protože právě tyto barvy se staly barvami letošního roku.

Starorůžová i pastelově modrá

Letos není poprvé barvou roku pouze jeden odstín, ale hned dva. Této sezóně vládne starorůžová Rose Quartz a pastelově modrá Serenity. Je tak zřejmé, že po sytě rudé barvě, která byla královnou roku 2015, jsou barvy spíše klidnější.

Dvoumístná pohovka Ikea

Dvoumístná pohovka Ikea

Starorůžová a pastelově modrá barva působí antistresově, což v dnešní uspěchané době pomůže mnoha lidem. Teplý odstín růžové vyvolává v lidech něhu i vyrovnanost, chladnější modrá je pak symbolem klidu, míru i relaxace. Navíc vám bude toto barevné propojení připomínat červánky na obloze a navozovat romantickou náladu.

Police Ikea

Police Ikea

Výběr těchto odstínů je symbolický

Společnost Pantone, je opravdovými odborníky přes barvy, a tak není divu, že právě ona každý rok vyhlašuje barvu roku. Podle této společnosti je výběr těchto odstínů symbolický. Reaguje na dění v kultuře, vyjadřuje náladu i určitý postoj. Navíc stírá hranice mezi mužem a ženou, jejichž světy se stále více propojují. Stejně jako tyto dvě krásné barvy. Nechejte se inspirovat a oživte svůj interiér.

Dvoumístná pohovka Ikea

Dvoumístná pohovka Ikea