Barové židle


Každý ve svém životě byl někdy v té restauraci. Ať už na oběd nebo drink, párkrát. A právě na těchto místech se dá setkat s barovými židlemi. Prakticky v každém baru, restaurace a dalších podobných podnicích najdeme několik kusů tohoto nábytku. Není divu, že se barové židle těší tak velké oblibě, jedná se totiž o designově atraktivní a stylový nábytek, který každému místu dodá netradiční a zajímavý vzhled. Barová židle by se dala jednoduše popsat jako velmi vysoká a poměrně úzká židle s menším sedákem. Kostra židle může mít mnoho různých podob. V nabídkách společností, zabývajících  se výrobou a prodejem barových židlí, najdeme například barové židle, jejíž kostru tvoří jedna dlouhá, rovná noha, ale také židle s klasickým počtem nohou, tedy čtyřmi.

Výhoda jednonohých židlí spočívá například v tom, že existují židle, kde je možnost jednoduše regulovat výšku židle pomocí pístu, který se ovládá páčkou umístěnou pod sedákem. Tuto možnost jistě přivítají menší jedinci, pro které je někdy vyšplhání se na klasickou vysokou barovou židli skutečně nelehkým úkolem. Obliba barových židlí v současné době prudce stoupá a není tedy divu, že barové židle se nenajdou jen v barech či restauracích, ale stále více lidí si je pořizuje také k vlastnímu domácímu baru.

barove_zidle

Sedáky mohou mít mnoho různých podob. Je zde možnost volby z nepřeberného množství barevných provedení, tvarů, polstrování sedáků, materiálu potahu sedáku a mnohdy dalšího. Barová židle může být méně pohodlná s klasickým čtvercovým sedákem bez jakéhokoli polstrování, ale naopak také komfortní židle vypolstrovaným kruhovým sedákem, potaženým kvalitní kůží. Je nutno říci, že barové židle dokáží značně oživit prakticky jakýkoliv prostor.

V barech tvoří barové židle mnohdy hlavní část míst, kam se při své návštěvě může host posadit. Nenajdou se jen u barového pultu, často jsou rozmístěny po celém podniku, kolem jednotlivých stolků apod. Výhodou barových židlí je také to, že se můžou velmi snadno přemisťovat.  Při  výrazné  změně interiéru podniku postačí šikovně změnit uspořádání barových židlí a stolu a požadovaný efekt se dostaví, navíc bez jakýchkoliv investic.

Moderní design rodinných domů přeje domácím barům a logicky se v mnohých domácnostech těší velké oblibě také barové židle. Barové židle, které  jsou pro použití v domácnostech se od těch ortodoxních barových mírně  liší.  Je  důležité  se věnovat výběru správného designu židlí. Jinak mohou barové židle působit v interiéru jako pěst na oko.

Štítky: